Flaş Kocaeli

Kültür Okullarından bir ilk daha

Kocaeli’de kurulduğu yıldan itibaren her alanda öncü olmayı başaran Kültür Okulları Kocaeli genelinde bir ilke daha imza atarak tamamı İngilizce olarak yapılan Münazara yarışması düzenledi. İl genelinden toplam 16 okulun katıldığı yarışma Başiskele’de bulunan Kültür Okulları kampüsünde gerçekleşti.

Gölcük Fen Lisesi, Kocaeli Fen Lisesi, Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi, Kocaeli Anadolu Lisesi, Gölcük Atatürk Anadolu Lisesi, Şehit Ozan Özen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Özcan Kan Fen Lisesi, Pirelli Anadolu Lisesi, Başiskele Anadolu Lisesi, Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi, Özel Atafen Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Dr. Pembe MüjganCalpGökçora Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Başiskele Doğa Bilim Okulları ve Marmara Bilge Okullarının katıldığı yarışmada her okuldan 4 öğrenci verilen konuları İngilizce olarak savundu. Yarışmaya katılan okulların İngilizce Öğretmenleri ise jüri üyeliği görevini üstlendiler. Öğrencinin konuya hakimiyeti, dili etkili kullanışı, beden dili, ikna yeteneği ve zamanı kullanımı gibi etkenler jürinin puanlarını belirledi. Yarışmaya ev sahipliği yapan Kültür Okulları öğretmenleri ve öğrencileri ise sorumlu oldukları okullarla yakından ilgilenerek yarışmanın düzenli bir şekilde ilerlemesini sağladılar.

 

FİNAL 6 MART’TA

Jürinin verdiği puanlara göre eleme usulü ilerleyen yarışmanın çeyrek finali 20 Şubat, yarı finali 27 Şubat, finali ise 6 Mart tarihinde Kültür Okulları Başiskele Kampüsünde yoğun bir katılımla gerçekleşecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99