Törk, hayali seçmen tartışmalarına nokta koydu

Darıca’yı eğitim, kültür, spor ve turizm kenti yapmak için aday olan CHP Darıca Belediye Başkan adayı Yakup Törk, ‘hayali seçmen’ haberlerini önemsemediğini belirterek “Seçmen taşımakla sonuç değişmez. Seçim sandıkta kazanılır” dedi

CHP’nin Darıca adayı Yakup Törk, Darıca Bayramoğlu Resort Otel’de basın mensuplarını kahvaltıda ağırladı. Toplantıya Gebze, Darıca bölgesi basınının yanı sıra İzmit’teki gazeteciler de katıldı. Eşi Esra Törk ile basınla buluşan Yakup Törk, Ak Partili Muzaffer Bıyık’ın adaylığından Darıca’ya yönelik projelerine dair her şeyi masaya yatırdı.

 

‘DEĞİŞİM BELİRGİNLEŞTİ’

Darıca’da son 8 yıldır aktif siyasetin içinde olan Yakup Törk, “Yapmış olduğumuz çalışmalar planlı ve programlı. Darıca’da yaşamış Darıca’da büyümüş, mesleği ve geçmiş hayatıyla bundan sonra Darıcalının dertleriyle dertlenmek için yola çıktı. Her şey planladığımız gibi devam ediyor. Artık değişimin her kesimden insanda belirginleşmiş olması ve nünün gerçekleşeceğini görmek ayrı bir mutluluk veriyor. Darıca’da bir renk olacağız. Hiçbir siyasi görüşü öne çıkarmayarak bu kenti yöneteceğimizin taahhüdünü veriyoruz” dedi.

 

‘EĞİTİM, KÜLTÜR, SPOR, TURİZM KENTİ’

Ev ziyaretlerinde ciddi anlamda ilgi gördüklerini ifade eden Törk, “Her kesimden insanın bizlere oy verecek olmasının hazzı çok güzel. Allah nasip ederse sizlerle birlikte 31 Mart akşamı Darıca’da değişimin olduğunu hep beraber göreceğiz. Bu kentte olmanın nimetlerini her yerde görüyoruz. Tamamen kendi imkanlarımızla yürüttüğümüz seçim kampanyamız var. Bu kente eğitim kültür spor ve turizm kenti olmak için yola çıktık. Projelerimiz de bu başlıklar altında şekillenecek. Özellikle turizm alanında çok önemli atılımlar olacak. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Basın onur gününüz kutlu olsun” dedi.

 

‘40 BİN BROŞÜR BASTIRDIK’

Seçim çalışmalarıyla ilgili de bilgi veren Törk, “40 Bin adet broşür bastırdık. Tüm hanelere ulaşacak kadar bastırdık. Tüm evlere broşür girdi. Darıca’nın 210 Bin nüfusu, 140 Bin seçmeni var. Bizi tanıyan bu kentin müzisyenleri müziğimizi yapacak. Bu ay sonuna kadar müziğimiz hazır olur. Şu an sahada çalışan bir aracımız var. Bu ilerleyen zamanlarda 4 ya da 5’e kadar çıkacak. Darıca’da 5 büyük bina giydirmesi yaptık. Bazı anketler yaparak kampanyamızın hangi yönde gideceğini bilimsel verilerle destekledik” diye konuştu.

 

‘BIYIK’IN ADAYLIĞINI BİZ DE İSTİYORDUK’

Ak Parti’nin adayı Muzaffer Bıyık’ı da değerlendiren Törk, “Muzaffer Bey’i aday olduktan sonra arayıp tebrik ettim. Mevcut belediye başkanı ile son yılarda çalışan bir arkadaşımızı aday oldu. Muzaffer Bey’in aday olması bizim de istediğimiz bir şeydi. Ak Parti’nin ilçedeki durumunun devam edeceğini düşünüyorum. Darıca ile ilgili yeni bir şey söylemesi sürpriz olur.Muhtemelen İYİ Parti Darıca’da aday çıkarmayacak. Bir aday adayı vardı 3-4 gün önce aday adaylığını geri çekmişti” şeklinde konuştu.

 

‘CHP’DE BİRLİK VAR’

İttifak sorularını da yanıtlayan Başkan adayı Törk, “İYİ Parti ile bir ittifak yapılacak ayrıntılar netleşmedi ama sahada beraber çalışacağız” dedi. Darıca’daki seçmenin sandıktan değişimin yaratacağını belirten Törk, “Çalışma sürecimizde bir değişiklik yok, seçmende bir değişiklik yok ancak kırılmalar var. Bu işi siyasi parti yarışına sokacak değilim. Biz aday olarak yarışıyoruz. Darıca’da hiçbir tereddüt olmadan aday çıkarmıştır. Bundan önce ilçe başkanlığı yapan isimler ve daha önce belediye başkanlığı yapanlarla strateji kurulu kurdu. Adaylarının arkasında olduklarını söylediler. Özellikle tabanda ve seçmende Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayına inanmışlık var” diye konuştu.

 

’SEÇMEN TAŞIMAKLA SONUÇ DEĞİŞMEZ’

Projelerinin birkaçını örneklendiren Törk, “Özellikle dar gelirli ailelerden başlayarak ücretsiz kreşler kurulacak. Bu eğitimin projelerinin ilk aşaması olacak. Kültürel anlamda ise eski tarihi binaların restorasyonunuAB’den alacağımız proje ve hibe kredileriyle yapacağız. Darıca’yı eski tarihi yapısına döndüreceğiz. Seçmen taşımakla sonuç değişmez. Seçim sandıkta kazanılır” dedi Darıca Gençler Birliği spor kulübüyle ilgili de konuşan Törk, “Eski bir kulüp. Ticari bir işletmeye döndü. Darıca Gençler Birliği’nin geri dönüşü zor görünüyor. İsmi, yeri ve renkleri değişmez. Önümüzdeki süreçte sahip çıkacağız” dedi.

 

‘EN GÜÇLÜ ADAY BENİM’

Belediye meclis üyesi adayları ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan adayı Yakup Törk, “Belediye meclis üyesi adaylarımız atamayla belirlenecek” dedi. “Darıca’nın en güçlü adayı olarak biz gözüküyoruz” diyen Törk şöyle devam etti: “Güçlü adayın diğer adaylarla ilgili bir şeyler söylemesi uygun değil. Seçim öncesi mal varlığımızı da açıklayacağız. Açıklamayana da neden açıklamadın demeyiz. Yüzde 51 ile seçim kazanmak isterim. Ama önemli olan seçimi kazanmaktır. Darıca’da değişimin olması büyük yenilikler doğuracaktır. Sonunda başaracağımıza inanıyorum.” 

 

YAKUP TÖRK KİMDİR?

1981 yılında Darıca’da doğdu. İnşaat mühendisi olan Törki bu alanda Gebze Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Aslen Karslı olan Törk, evli ve 2 çocuk babası.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99