İşte o isimler!

Milletvekili Aday Listelerin Yüksek Seçim Kuruluna teslim tarihi olan 21 Mayıs’ı beklemeyen MHP, yurt genelindeki tüm milletvekili adaylarını açıkladı

MHP, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday listesini açıkladı. Listelerin YSK’ya teslim tarihi olan 21 Mayıs’ı beklemeyen MHP'nin, sosyal medya hesabından paylaşılan listede yurt genelindeki tüm milletvekili adayları belli oldu.

Hala Kocaeli Milletvekili olan Saffet Sancaklı ilk sıradaki yerini korurken ikinci sırada avukat Hilal Elmas kadın aday olarak yer aldı. Listenin 3, 4 ve 5. sırasındaki adayların gençlerden oluşması ise dikkatlerden kaçmadı. Listede Kandıralı Alperen Şakacı 3. sırada, Kartepeli Ertan Yılmaz 4. sırada, Gölcüklü İbrahim İnanç Çakıroğlu ise 5. sırada kendine yer buldu. 13 kişilik milletvekili listesinde toplam 4 kadın aday yer aldı.

Öte yandan Kocaeli'de geçtiğimiz yıllarda Ülkü Ocakları İl Başkanlığı ve il başkan yardımcılığı yapan MHP Genel Merkez Disiplin Kurulu Yedek Üyesi Selim Çakır memleketi Adıyaman’da 1. sıradan aday gösterilirken İzmit’teki Sınav Akademi Dersaneleri'nin kurucusu gazeteci Şükrü Alnıaçık da Ankara 3. bölgeden 4. sırada milletvekili adayı gösterildi.

 

İŞTE MHP’NİN KOCAELİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI

1-Saffet Sancaklı             

2-Hilal Elmas     

3-Alperen Şakacı            

4-Ertan Yılmaz  

5-İbrahim İnanç Çakıroğlu          

6-Serkan Kural 

7-Gamze Can   

8-Vedat Akbulut             

9-Kübra Gündoğdu       

10-Tolga Öztürk              

11-Dursun Furunci

12-Gürbüz Aslan             

13-Zeynep Adak

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99